Безпека на складі

Безпека є одним із ключових питань, з якими стикаються всі співробітники. Працівники складської галузі можуть зазнавати безліч травм у разі недотримання техніки безпеки. За статистикою, на складах трапляється близько 19 смертельних випадків на рік.

Тому в цій статті ми обговоримо найпоширеніші виробничі травми та дамо поради щодо безпеки на складі.

Поширені травми на робочому місці

Аварії з обладнанням

Складське обладнання, таке як навантажувачі вилкові і важкі піддони, є основною причиною травм, а іноді і смертельних випадків.

Робітники ризикують бути збитими вилочними навантажувачами, застрягти між причепом і витягом або впасти з піднятої платформи. Ці нещасні випадки зазвичай трапляються через переповненість складу або відсутність навчання техніці безпеки.

Складское оборудование — Аварии с тяжелой техникой

Посковзнувся, отямився — гіпс

Більшість травм на складі включають ковзання, спотикання та падіння. Причиною таких подій можуть бути слизькі або нерівні підлоги, а також скупчення сміття, розлиті рідини та кабелі, що лежать у проходах.

Падаючі предмети

Завжди існує величезний ризик того, що неакуратно складені предмети впадуть із полиць в будь-який момент. Ці види травм викликані неохайним поводженням із товаром та людським чинником.

Застрягання в техніці

Одна з найсерйозніших травм, яка може статися на складі, — це заплутування в техніці. Наприклад, коли співробітник одягнув черевики зі шнурками, і потім вони потрапляють у небезпечне та великогабаритне обладнання.

Складское оборудование - машинное запутывание

9 порад із безпеки на складі

Щоб запобігти вищеописаним травмам, склади зобов’язані реалізувати план безпеки та проводити співробітникам інструктажі.

1. Усуньте потенційні загрози безпеці

Важливо переконатись, що на підлозі немає небезпеки послизнутися та спіткнутися. Також дуже важливо, щоби персонал розумів важливість хорошого прибирання. Повинні регулярно перевірятися шнури, рідини, сміття, що скупчилося, тріщини і ямки на підлозі. Це може призвести до серйозних травм працівників та пошкодження цінного обладнання та вантажу.

2. Чітко визначте та позначте небезпечні зони

Знаки та наклейки — це найбільш економічний та функціональний спосіб організації складу та захисту від небезпечних ситуацій. Чітке маркування стелажів, обладнання та матеріалів може допомогти працівникам запобігти серйозним травмам. Також важливо, щоб аварійні виходи та найбезпечніші шляхи до них були чітко позначені.

Складское оборудование - взрывоопасные зоны

3. Забезпечте належне навчання та курси

Надання персоналу належного навчання процесам безпеки на складі може гарантувати, що вони будуть обізнані про наслідки небезпечного робочого місця. Це також може спонукати людей більш уважно дотримуватися процедур.

4. Носіть відповідний одяг

Слід уникати вільного одягу, оскільки він може застрягти в обладнанні або піддонах, що може призвести до травм. Крім того, носіння захисного одягу, включаючи каски, рукавички, жилети, маски та захисні окуляри, є ще однією запорукою забезпечення безпеки робітників на складі.

5. Підвищуйте обізнаність

Підвищення поінформованості про будь-які потенційні загрози безпеці та сповіщення колег про проїжджаючі машини, такі як вилкові навантажувачі, може значно знизити кількість нещасних випадків. Цього можна досягти завдяки постійному спілкуванню між співробітниками.

6. Безпека стелажів

Важливо оцінити, яку вагу може витримати стійка і як матеріали повинні бути покладені для досягнення ефективного розподілу. Це запобігає травмам від падаючих предметів.

7. Безпека техніки

Необхідно забезпечити працівників належною практичною підготовкою за правилами використання техніки. Ввести обмеження швидкості, по можливості уникати руху заднім ходом і знати про мертві зони. Також важливо забезпечити дотримання політики нульової терпимості щодо безрозсудного водіння.

8. Проведіть навчання з пожежної безпеки

Пожежні та димові сповіщувачі повинні регулярно перевірятись. Тренування допомагають перевірити, чи працюють ці сигнали тривоги, а також створити та оновити план безпечної евакуації та дій у надзвичайних ситуаціях. Забезпечення встановлення аварійного освітлення може мати велике значення для забезпечення безпечної евакуації персоналу.

9. Провітрювання

Найважливішою частиною безпечного складу є хороша вентиляція. Обмежена циркуляція повітря може призвести до застоювання вихлопних газів та диму на складі, що може негативно позначитися як на комфорті, так і на безпеці співробітників. Установка витяжних вентиляторів допоможе забезпечити хорошу вентиляцію складу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Add XACKI to home screen