Forbes визначив 7 напрямків, які можуть змінити логістику

Логістика — галузь, на яку звичайний споживач не звертає уваги, поки не виникнуть проблеми. На жаль, останнім часом проблеми йдуть одні за іншими. Однак, це відкриває нову реальність та можливості для розвитку.

У статті від Forbes визначили деякі з факторів, що просувають логістику уперед:

  • 1) Хмарні системи та інтеграції

Продовжується розробка та розповсюдження нових хмарних систем та інтеграцій. Що дозволяє логістичним підприємствам оптимізувати свої робочі процеси, безпечніше зберігати та передавати інформацію та навіть краще контролювати свої фінанси.

Зрештою це означає, що компанії можуть заощадити час, гроші та швидше отримати вигоду.

  • 2) Автономні транспортні засоби

Автономні вантажівки вже починають працювати за умов контролю спостерігачів. І це лише питання часу, коли такий контроль стане непотрібним.

Якщо вони належним чином спроектовані та протестовані, автономні транспортні засоби можуть бути безпечнішими, менш дорогими та простими в керуванні, ніж звичайні автомобілі.

Все це знижує операційні витрати та дозволяє оптимізувати штаб співробітників.

  • 3) 3D-друк

Може здатися, що 3D-друк – це технологія виключно для виробників. Але гіганти логістики вже починають використовувати переваги цієї платформи, що швидко розвивається.

Навіщо витрачати тиждень на транспортування продукції країною, якщо ви можете доставити її миттєво за допомогою 3D-принтера? Ланцюг поставок незабаром стане набагато швидшим завдяки 3D-друку.

  • 4) Аналітика та відстеження у реальному часі

Завдяки чіпам RFID та іншим передовим технологіям менеджери мають доступ до більш якісної аналітики та відстеження в реальному часі, ніж будь-коли раніше.

Вони можуть точно сказати клієнтам, де знаходяться їх продукти і скільки часу потрібно, щоб їх отримати. Вони можуть виявляти, передбачати проблеми та вирішувати їх швидше.

аналітика логістики
  • 5) Ефективність доставки останньої милі

Доставка останньої милі завжди була складним завданням для логістичних компаній. Часто більше половини загальної вартості перевезення припадало саме на неї.

Але зараз логістика перебуває на порозі великих проривів у цій галузі. Таких як розгортання автономних дронів для доставки посилок та перегляд моделей ланцюга поставок.

  • 6) ШІ та машинне навчання

Логістичні компанії прагнуть інтегрувати в системи більше штучного інтелекту (ШІ) та машинного навчання. Маючи відповідні технічні інструменти, бізнес-аналітики можуть швидко оцінити продуктивність, швидкість відвантаження, задоволеність клієнтів та інші важливі змінні.

Це економить час фахівців і дозволяє їм регулярно саморозвиватися та підвищувати ефективність.

  • 7) Блокчейн

Завдяки блокчейну (технології, що лежить в основі криптовалюти) логістична галузь отримує вигоду від децентралізованих бухгалтерських книг та розумнішого управління запасами.

Звичайно, у багатьох випадках технологію блокчейн складно та дорого впровадити. Але вона здатна підвищити безпеку, ефективність та надійність усіх форм відстеження та управління даними.

Проблема із прогнозами у логістиці

Важко зробити тверді прогнози для логістичної галузі, тому що змінних у грі надто багато, і вони надто складні.

Крім того, завжди є можливість появи на горизонті події «чорного лебедя». Чогось раптового та несподіваного, що повністю змінить наше життя чи змінить те, що є нормою на даний момент.

Але навіть з огляду на можливість крупних неприємних подій, безсумнівно, галузь логістики продовжуватиме розвиватися та інтегрувати нові технології.

З оригіналом статті можна ознайомитись тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Add XACKI to home screen