Гуманоїдні роботи не потрібні на автоматизованих складах

«Нові гуманоїдні роботи та прототипи людиноподібних роботів є рекламним трюком і дискредитують складську галузь», — стверджує Exotec.

Робототехнічні системи значно еволюціонували за останнє десятиліття, переходячи від прототипів до повноцінних технологій у різних галузях. Склади стали ключовою сферою, де роботи мали значний вплив. Тоді як автоматизовані робототехнічні системи тепер можуть виконувати дедалі складніші завдання, гуманоїдні роботи рекламуються як наступне велике досягнення в певних колах. Однак, за словами співзасновника та генерального директора Exotec Ромена Мулена, гуманоїдні роботи навряд чи стануть основним елементом складу майбутнього.

Гуманоїдні роботи спеціально розроблені так, щоб виглядати й діяти як люди, і мають такі особливості, як спритні пальці та здатність переносити важкі коробки на складі.

Нещодавній великий крок у галузі гуманоїдної робототехніки було продемонстровано влітку 2024 року, коли логістична компанія GXO оголосила про випробування робота Apollo від компанії Apptronik на своїх складах. До цього, у березні 2024 року, Amazon поділилася оновленою інформацією щодо впровадження гуманоїдних роботів на об’єкті в Сіетлі, при цьому компанія має намір у майбутньому розгорнути цих роботів на своїх складах.

Чи зможуть гуманоїдні роботи замінити складських працівників і складське обладнання?

Попри популярність теми, у Exotec вважають, що гуманоїдні роботи не мають реальної цінності для галузі порівняно з існуючими негуманоїдними автоматизованими системами.

Розробка людиноподібних роботів схожа на спробу спроектувати літаки, які б махали крилами; це не найекономічніше та не найефективніше рішення проблеми. Складські процеси складаються з ряду базових завдань, кожне з яких може бути виконане спеціалізованою оптимізованою машиною. Спроба виконати всі ці завдання за допомогою одного типу машини, наприклад людиноподібного робота, — це просто погана оптимізація.

Я не бачу жодної іншої причини для нинішнього ажіотажу навколо гуманоїдної робототехніки, окрім галасу, викликаного роботом Optimus Ілона Маска та його нещодавньою заявою про те, що Tesla почне використовувати гуманоїдних роботів у 2025 році. Як і галас навколо доставки дронами кілька років тому, це також поступово вщухне. Складська робототехніка — це високо конкурентна галузь, яка не залишає місця для рішень, що не є найекономічнішими.

Принаймні, галас навколо гуманоїдної робототехніки приносить певну бажану суспільну видимість для складської галузі, яка неймовірно інноваційна і швидко розвивається, але часто ігнорується основними засобами масової інформації. Тим не менш, гуманоїдні роботи марні в по-справжньому оптимізованому автоматизованому складському середовищі, особливо з урахуванням низки ефективних негуманоїдних варіантів.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Add XACKI to home screen