Як я виживаю у світі дистанційної роботи: фокапи, трабли і плюшки роботи з дому

Надихнувшись нашою попередньою статтею про досвід дистанційної роботи в Україні, незалежний дизайнер Єлизавета Федорова також поділилась своїми враженнями від такої роботи.

Привіт! Мене звати Ліза, мені 28, і я вже 7 років кручуся в сфері дизайну та IT. Ну як кручуся — іноді це схоже на бурхливий вир подій, де тебе то несе вгору, то кидає на дно, але я все одно на плаву, бо, як кажуть, головне – не здаватися.

За цей час я пройшла шлях від молодого дизайнера, який лише мріє про «велику зарплату і ноут під пальмою», до підприємця, який навчився виживати у жорстоких умовах малого бізнесу в Україні. Тому я хочу поділитися своїм досвідом про переваги та трабли дистанційної роботи — бо, ну серйозно, це ж не тільки про каву в ліжку та роботу в піжамі.

Переваги віддаленої роботи: іноді все ж буває класно

1. Не треба їздити на роботу

Якщо ви коли-небудь застрягали в київському трафіку, то ви зрозумієте, про що я. Раніше я проводила в пробках по дві години щодня. Тепер? Тепер моя найбільша подорож зранку – це від ліжка до комп’ютера. І це вже економить мені не тільки час, а й нерви. А ще — це мінус одне “залізне випробування” з маршрутками.

2. Гнучкість робочого графіка

Раніше я мріяла про таку свободу. Коли працюєш дистанційно, можна займатися роботою коли завгодно: рано вранці, коли ще світ не прокинувся, або пізно ввечері, під шум серіалу на фоні. Хочеш – пішов у спортзал серед дня, хочеш – займався йоґою. Тільки от якщо не поставиш собі чіткий графік — всі ці плюшки можуть перетворитися на марафон “ой, а куди день зник?”

3. Можливість працювати з будь-якого місця

Це, мабуть, одна з найбільших романтичних ідей віддаленої роботи, про яку всі говорять. І так, це можливо. Наприклад, минулого року я поїхала на кілька місяців до Карпат і працювала там з видом на гори. Правда, інтернет там іноді “глючив”, і у важливі моменти презентації іноді було: «Колеги, ви мене чуєте? Чуєте? Знову пропало з’єднання…». Але, як то кажуть, кожна казка має свої чорні дірки.

Трабли і фокапи: як дистанційка може вбити всі твої мрії

1. Комунікація? Яка комунікація?

Коли працюєш з дому, виникає новий тип комунікаційного фокапу: ти можеш пропустити важливу інфу або, що гірше, тебе просто забудуть повідомити про зміни в проєкті. Одного разу я не зрозуміла, що клієнт кардинально змінив технічне завдання. Уявіть мій шок, коли виявилося, що я цілий тиждень малювала дизайн взагалі для іншого продукту. Так, після цього я точно прокачала свої навички читання листів уважніше!

2. Тотальний контроль? Не для нас!

Працюючи на себе і віддалено, ти відчуваєш себе, ніби супергероєм — та тільки без костюма і надздібностей. Бо замість контрольованого офісу, де є чіткий графік і наглядач (ой, тобто менеджер), ти сам собі начальник, сам собі планувальник і сам собі “прибирання розкиданих файлів”. Спочатку це кайф, але коли клієнти починають засипати завданнями з усіх боків, легко “вигоріти” і втратити всі сили. Я пройшла через це не раз, тому тепер розробила свій “залізний графік”. Хоч би як це звучало, але він рятує моє психічне здоров’я.

3. Баланс роботи та відпочинку? Звучить, як фантастика

Пам’ятаю, як одного разу я захопилася проєктом настільки, що безперервно працювала три дні. Спала по кілька годин, їла що-небудь на швидку руку, і, врешті-решт, коли я закінчила роботу, зрозуміла, що вже півночі за вікном і я навіть не пам’ятаю, коли востаннє чистила зуби. І це вже не кажучи про нормальний обід або спортзал. Тепер я чітко знаю, що дистанційка — це велика спокуса працювати постійно, і без чітких рамок тут легко перегоріти. Тому намагаюся тримати баланс: фокус на відпочинку та здоров’ї.

Як я бачу реалізацію дистанційної роботи в малому бізнесі

Як фізична особа підприємець, я точно розумію, що для малого бізнесу в Україні дистанційна робота — це справжня палочка-виручалочка. Ну серйозно, ви ж бачили ці орендні ставки на офіси в Києві? Коли тобі не треба витрачати гроші на офіс, комунальні послуги та ще й чай з печеньками для команди — це вже великий плюс. А коли всі твої колеги — це фрілансери або такі ж підприємці, як ти, все стає значно простіше. Не треба збирати їх кожного дня в офісі і влаштовувати наради. Всі працюють, де їм зручно, а зустрічаємося ми тільки тоді, коли це дійсно потрібно.

Але дистанційка — це не тільки плюшки, як я вже сказала. Це вимагає неабиякої дисципліни, вміння планувати свій час і комунікувати ефективно. І якщо на початку все здається “вау”, то через кілька місяців починаєш розуміти, що кожен день — це виклик. Але якби у мене був вибір, я б знову обрала віддалену роботу. Бо навіть з усіма фокапами, це дає свободу — свободу бути креативною, мобільною та працювати на своїх умовах.

Висновки про досвід дистанційної роботи

Дистанційна робота — це як американські гірки: один день ти на вершині, другий — спускаєшся донизу з відчуттям, що все горить і котиться в прірву. Але для мене, як для підприємця та дизайнера, це ідеальна форма праці. Бо я можу бути там, де хочу, працювати з будь-якого куточка світу і одночасно розвивати свій бізнес. І хоч це вимагає самодисципліни та чіткого планування, все ж таки воно того варте. Ну а як без фокапів? Вони тільки додають драйву і допомагають навчитись на своїх (іноді дуже болючих) помилках!

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Add XACKI to home screen