Робототехніка на підйомі завдяки ефективності та масштабності

Якщо взяти слова «ефективність, точність, безпека, продуктивність і масштабованість», то термін «робототехніка» цілком міг би зайняти центральне тут місце завдяки своїм численним перевагам. З огляду на постійний тиск на склади, розподільчі центри та виробничі потужності з метою досягнення омріяних операційних цілей, не дивно, що робототехніка готується до стрімкого зростання. До 2026 року на більш ніж 50 000 складах буде встановлено понад 4 мільйони комерційних роботів. Ця вражаюча цифра є різким стрибком у порівнянні з менш ніж 4 000 роботизованими складами у 2018 році. Це підкреслює стрімке впровадження цієї універсальної та надійної технології.

Що ж підживлює такий темп впровадження? Потреба у гнучких, ефективних і автоматизованих системах для обробки замовлень клієнтів, зберігання запасів, комплектування й пакування, а також забезпечення точності й ефективності в ширшому ланцюгу постачання. Важливо, що заплановане впровадження складської робототехніки також буде стимулюватися зростаючою доступністю технологій. Вони пропонують стартове обладнання для МСП та сприятливу окупність інвестицій.

Палетайзери: як робототехніка еволюціонувала від простих роботів до розумних систем

Робототехніка — це широкий термін, який охоплює велику кількість роботів різних форм і розмірів: від автономних мобільних роботів (AMR) та шатлових систем до палетайзерів і автоматичних керованих транспортних засобів (AGV). Якщо взяти палетайзери як приклад, то сучасні роботизовані палетайзери розроблені для задоволення конкретних експлуатаційних вимог до товарів, що зберігаються у контейнерах. Це можуть бути контейнери, коробки, піддони або мішки. Вони виконують повторювані завдання з високою ефективністю та обережністю. Це гарантує цілісність продукту та точність виконання замовлень, водночас підвищуючи безпеку й продуктивність при мінімальному втручанні людини.

Роботи-палетайзери традиційно розглядалися як інструменти автоматизації на завершальному етапі виробництва. Зазвичай вони працювали в межах однієї роботизованої ячейки, завданням якої було скласти товари на піддон перед подальшим транспортуванням. Проте завдяки численним досягненням, зокрема у сфері штучного інтелекту та машинного зору, а також інтеграції інших сучасних технологій, палетайзери стали значно розумнішими й функціональнішими. Тепер вони пропонують більш інтегроване та масштабоване рішення, яке забезпечує повноцінну та ефективну роботу. Вони здатні виконувати низку завдань, таких як обв’язування, пакування, перевірка та зважування товарів. А також автоматичний друк і наклеювання етикеток для завершення процесу палетування — і все це в рамках одного пристрою.

З іншого боку, роботи-депалетайзери є не менш надійним рішенням для автоматизації процесу розвантаження продукції з піддонів. Вони допомагають оптимізувати операції, підвищуючи продуктивність і зменшуючи залежність від ручної праці та пов’язаних із нею витрат. У результаті це також знижує ризик травматизму.

Де ця технологія працює найкраще

Ідеально підходячи для логістики, електронної комерції, роздрібної торгівлі, харчової промисловості, сектору напоїв, споживчих товарів у пакованні та охорони здоров’я, роботи-палетайзери без зусиль справляються зі зміною шаблонів укладання та роботою з декількома типами продукції (SKU). Вони легко інтегруються в існуючі процеси та інші автоматизовані технології, а також масштабуються відповідно до потреб, підвищуючи гнучкість роботи.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Add XACKI to home screen