Боротьба зі збоями у ланцюгу постачання

До кризи Covid-19 електронна комерція процвітала, але пандемія стала каталізатором того, що цей бум перетворився в справжню велику експлозію. Зріст електронної комерції став справжнім спасінням для бізнесу та споживачів протягом тривалого періоду обмежень та заходів соціального дистанціювання.

Бізнес, який пережив пандемію, знає, що ланцюг постачання електронної комерції так само вразливий до збоїв, як і будь-який інший. Covid-19 продемонстрував цю реальність з захоплюючою силою.

Можливість продавати без магазинів мало що значила для тих підприємств, які не могли задовольнити великий онлайн-попит через порушені ланцюги постачання.

Багато тих, хто пережив складні часи, внесли радикальні зміни у свої ланцюги постачання та стратегії управління запасами. Щоб ніколи більше не опинитися в пастці такої глобальної події, як “чорний лебідь” або COVID-19.

Пандемія стала уроком про вплив збоїв у ланцюгах постачання на управління запасами. Як ми навчилися зменшувати цей вплив?

Концепція мінімалістичного виробництва втратила прихильників через крихкість, яку вона створює у міжнародних ланцюгах постачання. Адже на них покладаються багато компаній у секторі електронної комерції. Незважаючи на це, ваша компанія може багато зробити, щоб звести до мінімуму потребу в підтримці великого рівня резервних запасів.

Як зменшити вплив збоїв у ланцюзі постачання?

Відносини з постачальниками та ретельне планування є ключовими вимогами для адекватного захисту від збоїв у ланцюгу постачання. Зокрема, ваша команда з управління запасами повинна прагнути впливати на наступні заходи:

  1. Створіть диверсифіковану базу постачальників, включаючи постачальників, які відомі своєю надійністю.
  2. Побудуйте міцні відносини співпраці з цими постачальниками.
  3. Складіть і задокументуйте комплексні плани дій в надзвичайних ситуаціях, охоплюючи якнайбільше типів збоїв, які може передбачити команда.

Незважаючи на те, що необхідність у планах на випадок непередбачених обставин може здатися очевидною, багато команд з управління запасами пропускають їх або не документують свої плани ефективно.

Успішне планування на випадок непередбачених обставин вимагає документування планів у послідовному форматі. Вони повинні постійно оновлюватися і бути доступними, щоб команда могла їх реалізувати, як тільки збій призведе до перезавантаження ланцюга постачання.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Add XACKI to home screen