Крос-докінг, як він може вам допомогти?

Крос-докінг — це модель ощадливого ланцюга постачання, яка включає негайну або швидшу передачу готової продукції безпосередньо від постачальників клієнтам або роздрібним продавцям практично без зберігання.

Це забезпечує більш швидке поповнення запасів, зниження витрат на доставку на проміжну та останню милі завдяки розміщення запасів ближче до кінцевого покупця та якіснішого обслуговування кінцевих клієнтів.

У більшості випадків готова продукція вивантажується з транспорту, що надходить (від постачальника) у приймальний док, сортується і комплектується на крос-докінговому терміналі й оперативно завантажується на транспортний засіб, що відбуває (покупцю або рітейлеру) у вихідний док. Це заощаджує час і трудовитрати на приймальному доку та допомагає доставити інвентар до наступного етапу шляху.

Переваги крос-докінгу

 • Знижує обсяг обробки матеріалу
 • Знижує необхідність зберігання продукції на складі
 • Відпадає потреба у великих складських площах
 • Знижує трудовитрати завдяки відмови від упаковки та зберігання
 • Скорочує час, необхідний для доставки товару покупцю
 • Збільшує розмір вантажу для кожної поїздки, що допоможе заощадити гроші на транспортних витратах
 • Зменшує кількість поїздок, необхідних для перевезення продукції
 • Полегшує перевірку якості продукції
 • Усуває такі процеси, як визначення місця розташування та комплектація замовлень

Кому потрібний крос-докінг?

Компанії, що продають продукти, що швидко псуються

Ваш бізнес продає товари першої необхідності, які користуються підвищеним попитом, або товари, що швидко псуються, з більш коротким терміном зберігання?

Якщо так, вам слід подумати про крос-докінгу. Крос-докінг позбавляє постачальника необхідності зберігати товари перед продажем іншому підприємству, тим самим скорочуючи час, протягом якого продукт може бути доставлений кінцевому споживачеві.

Це знижує ризик закінчення терміну придатності товарів, що швидко псуються, і пропонує рітейлерам більш тривалий період продажів.

Компанії, які використовують кілька постачальників

Оскільки запаси зазвичай переміщуються безпосередньо з місця призначення до іншого, минаючи повні процеси зберігання, стає легко управляти товарами, що надходять від кількох постачальників або в розподільні центри в інших регіонах.

Цей метод дозволяє ефективно та швидко отримувати, сортувати, комбінувати та відправляти вантажі від різних постачальників, щоб звести до мінімуму транспортні та складські витрати.

3 методи крос-докінгу

1. Безперервний крос-докінг

При безперервному крос-докінг відбувається безупинний і прямий потік товарів від вхідних до вихідних відвантажень.

Безперервний крос-докінг призводить до коротких періодів очікування між розвантаженням та навантаженням вантажів у разі таких подій, як прибуття вантажівок на об’єкт у різний час.

2. Консолідація

Консолідація включає об’єднання безлічі невеликих партій в одну велику партію перед відправкою.

При консолідації товари повинні тимчасово зберігатися на складі, поки вони не сформують повні партії вантажних автомобілів.

3. Деконсолідація

Підхід деконсолідації до крос-докінгу протилежний методу консолідації.

При деконсолідації великий вантаж розбивається на більш дрібні партії, щоб спростити і прискорити транспортування клієнтам. Цей метод зазвичай використовується під час виконання замовлень безпосередньо споживачеві.

Читайте також:

 1. Exotec випускає три нові складські рішення
 2. Тенденції управління складом у 2023 році
 3. Безпека на складі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Add XACKI to home screen