Топ 7 трендів у логістиці 2023 року

Тенденції логістики на 2023 рік свідчать про більш автоматизовані та цифрові склади. Завдяки прогресу технологій, таких як цифрові двійники та хмарні обчислення, операції логістики стають більш гнучкими, надійними та безпечними.

У змінному середовищі ланцюг поставок вимагає рішень, які збільшують стійкість до викликів Логістики 4.0. Ось сім основних тенденцій, які визначатимуть логістику у 2023 році.

1. Симуляція складу

Симуляція, що використовує технологію цифрового двійника, підвищує конкурентоспроможність компаній. Вона полягає в створенні віртуальних копій об’єктів або процесів для відтворення поведінки їх реальних аналогів.

У логістиці це віртуальне представлення процесів дозволяє симулювати макет вашого складу, а також потік операторів та товарів. Завдяки 3D-представленню приміщення ви можете візуалізувати ваші перспективні логістичні операції.

Крім того, коли ваш склад вже працює, симуляція допомагає виявляти неефективності та можливі небажані сценарії. Вона також здатна виявляти можливості для покращення, щоб сприяти стратегічному прийняттю рішень. Наприклад, ви можете ввести нові методи підбору або передбачити, як ваше приміщення буде працювати, якщо будуть встановлені інші системи зберігання.

2.Гнучкість логістики

Гнучкість логістики була ключовою у 2022 році і залишатиметься такою й у цьому році. Фактори, такі як консолідація омніканальності, сезонність продукту та управління поверненнями, змусили багато компаній реалізувати гнучку логістику, щоб залишатися конкурентоспроможними.

Гнучкість є необхідною на всіх етапах ланцюга постачання. Наявність гнучких логістичних та виробничих процесів гарантує наявність запасів для кінцевих споживачів. Водночас це обмежує затрати на виробництво, зберігання та транспортування. Бізнеси з еластичною логістикою можуть адаптувати свої склади до неочікуваних змін, не змінюючи при цьому їх продуктивність. Також вони легше зберігають свою конкурентоспроможність в умовах руйнування ланцюга постачання.

Гнучкість також дозволяє вам мати конкурентну перевагу в виконанні замовлень, одній з найвимогливіших логістичних операцій. Гнучке виконання замовлень є стратегією, спрямованою на адаптацію підбору замовлень до складної попиту, щоб товари могли бути доставлені з будь-якого центру дистрибуції, складу або фізичного магазину.


3.Автоматизація роботизованих процесів

Технологія автоматизації роботизованих процесів (RPA) – тобто використання програмних роботів для взаємодії з програмами в автоматизованому режимі – і надалі гратиме ключову роль у бізнес-процесах у 2023 році. RPA використовується для автоматизації повторюваних задач. До таких задач входять підключення до веб-додатків, копіювання та вставляння даних, переміщення папок і створення директорій та папок, серед інших функцій.

На логістичному рівні технологія RPA може поліпшити відстеження продукту та контролювати стан відвантаження замовлення. RPA дозволяє відправляти повідомлення про час доставки, інформувати клієнтів про можливі затримки та створювати електронний документ доставки за допомогою повідомлень, що генеруються автоматично.

RPA також сприяє виконанню замовлень на покупку на основі автоматичних критеріїв, таких як ціна, кількість та частота. Ви також можете використовувати програмні роботи для прогнозування попиту та пропозиції, автоматично аналізуючи історичні дані продажів та ринкові показники. Це забезпечує кількість продуктів, необхідних для виконання майбутніх замовлень та підтримки необхідної кількості запасних запасів.

4.Розкопування даних

Розкопування даних полягає в аналізі великих обсягів інформації з метою виявлення та вилучення шаблонів, які розкривають корисні знання для покращення процесу прийняття рішень в організаціях. У Логістиці 4.0 автоматичне виявлення шаблонів у операціях, таких як отримання товарів, відбір замовлень та повернення, може покращити прогнозування попиту на запаси та контроль за запасами.

Розкопування даних стало більш актуальним разом з розвитком технологій, таких як великі дані, штучний інтелект (AI) та машинне навчання. Методи автоматичного вилучення даних організовують та фільтрують інформацію для перетворення її на корисні знання. У деяких галузях це допомагає виявляти шахрайство (фінанси), прогнозувати попит (продажі та маркетинг) та виявляти проблеми (промисловість та логістика), серед багатьох інших застосувань.

5.Хмарні обчислення (Cloud computing)

Cloud computing переосмислює управління бізнесом, зокрема, спосіб організації логістичних ланцюгів. Software as a service (SaaS) стане ще однією логістичною тенденцією, яка залишить слід у 2023 році. Диджиталізація вашої логістичної діяльності за допомогою системи управління складом (WMS) в моделі SaaS дає вам доступ до неї з будь-якого пристрою з підключенням до Інтернету. Крім того, вона допомагає зекономити витрати на інфраструктуру та обслуговування.

Наявність SaaS WMS підвищує рівень безпеки управління інформацією. Іншими словами даних, що генеруються.

6.Дрони та логістика

Дрони починають займати своє місце в логістичній індустрії і можуть стати основою у 2023 році. Міжнародні технологічні компанії, такі як Google та Amazon, працюють вже деякий час над прототипами дронів для доставки замовлень клієнтам повітряним транспортом. Незважаючи на те, що це все ще на експериментальному рівні, доставка дронами має переваги, такі як менші витрати, швидші відвантаження, менша дорожня транспортація та зменшення забруднення.

Інша вже застосовувана практика – це управління інвентаризацією за допомогою дронів. Для виконання цієї задачі дрон літає автономно над складом і сканує штрих-коди або RFID-мітки. Потім він інформує логістичне програмне забезпечення про наявні одиниці на складі для кожного SKU. Разом з ефективним управлінням продуктами це дозволяє автоматично виявляти дисбаланс інвентарю, не виділяючи спеціальних ресурсів для цієї задачі.

7.Зелена логістика

Також відома як сталий розвиток логістики, зелена логістика охоплює комплекс політик і заходів, спрямованих на зменшення впливу бізнес-діяльності на навколишнє середовище. Свідомість про екологічні питання набуває все більшого значення, оскільки компанії прагнуть зменшити відбиток вуглецю, забруднення та відходи на всіх етапах ланцюга поставок.

Використання електромобілів, підтримка пунктів забору та використання біорозкладних матеріалів – це лише деякі з заходів, які компанії впроваджують для обмеження відходів та зменшення споживання енергії під час своїх бізнес-процесів.

Логістика в 2023 році: нові технології для кращого обслуговування

У 2022 році автоматизація складів та цифрові технології стали основою стратегії логістики. У 2023 році стає очевидним, що організації продовжуватимуть покладатися на нові технології, щоб зберігати конкурентоспроможність, оптимізувати процеси та мінімізувати помилки. Мета полягає в тому, щоб мати гладкі, гнучкі логістичні операції, здатні адаптуватися до майбутніх змін.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Add XACKI to home screen